XX. kerületi pankrátor iskola
Gyere el ha bátor vagy

MENÜ


Wrestling:

Magyarul pankráció, olyan „sport”, melyben a legfontosabb a szórakoztatás, ezért aztán gyakran szembetűnő, hogy meg van rendezve.

De akkor minek nézzük?

Azért, mert mint már írtam, a szórakoztatás a lényege. Például egy filmet sem azért nézünk meg, hogy a valóságot lássuk, hanem hogy szórakozzunk.

Ha meg van rendezve, akkor ezt én is meg tudom csinálni.

Nem, nem tudod. A megrendezett nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem fáj, hanem azt, hogy nem feltétlenül fáj annyira, mint amennyire azt a pankrátorok mutatják. Ráadásul a legtöbb mozdulat biztonságos végrehajtásához és „elszenvedéséhez” több évnyi gyakorlás szükséges, ezért SENKI SE PRÓBÁLJA KI ŐKET!

Heel/Face:

Aki leül akár csak egyetlen adást is megnézni, annak feltűnhet a közönség reakciói alapján, hogy kétféle karaktertípus van a pankrációban. Van ugyebár a jó, akit bevonulásakor vagy feltűnésekor éljenez a közönség. Ezt nevezzük Face karakternek. A Face karakter figyelembe veszi, tiszteli embertársait, a meccs alatt betartja a szabályokat. A Heel ennek pont az ellenkezője, a szabályokat szereti áthágni, tiszteletlen vagy például a meccs végét jelző gong után szereti többedmagával jól elverni az ellenfelét.

Nyerési fajták:

Pin fall: ez a leggyakoribb befejezése a meccseknek; a lényege, hogy az ellenfél mindkét válla a földet érje, amíg a bíró hármat üt a földre.

Submission: magyarul feladás, ezt az ellenfél önszántából tudja csinálni. Kétféle módon lehet elérni, vagy hármat kopog a földön a kezével, vagy a bíró által feltett kérdésre igennel felel.

(A bírónak joga van leállítania a meccset akkor, ha úgy látja, hogy a pankrátor nem tudja feladni azt, mert például egy rosszul sikerült ugrás miatt elájult.)

Diszkvalifikáció: ez akkor következik be, amikor az egyik pankrátor szabálytalanságot követ el. Ilyenkor a bíró leinti a meccset, és kizárja a szabálytalankodót, így a másik pankrátor megnyeri a mérkőzést.

Kiszámolás: ez akkor történik, ha a pankrátor nem kel fel a földről, vagy nem tér vissza a ringbe addig, amíg a bíró 10-ig számol. (Előfordulhat döntetlen is, ha egyik pankrátor sem kel fel a földről.)

Diszkvalifikációval vagy kiszámolással nem lehet elnyerni a bajnoki övet.

Meccstípusok:

Sima: 2 ember a ringben, nincsenek „fegyverek” (szék, asztal, kuka, lépcső), a cél a Pin fall vagy a feladás elérése.

Csapat: általában 2, kétszemélyes csapat szokott egymással harcolni. Egyszerre mindkét csapatból csak egy ember lehet a ringben. Ha le akarják egymást váltani, akkor pacsizniuk kell a csapattársukkal. Ugyanúgy lehet megnyerni, mint a sima meccset.

No disqualifikation match: olyan meccs, ahol minden használható, célja a Pin fall, vagy a feladás.

Az előbb felsorolt meccstípusok előfordulhatnak ketrecben is.

Battle Royal: itt az a lényeg, hogy sok ember összegyűlik a ringben, és mindenki megpróbálja kidobni a másikat. Aki kiesik a ringből, és a lábaival megérinti a földet, az kiesik. Az utolsó bentmaradó nyer.

Létrás: magasra fel van akasztva az öv (vagy bőrönd), és az nyer, aki először leveszi azt.

 

Szavazás

kinél látanád szivesebben az övet?
Black Champion
Vulczer Ádám
Mr Dew
Asztali nézet